Slovenské kúpele ako voľba pre vašu dovolenku

Blíži sa letný čas, čas prázdnin, dovoleniek. Aj vy už premýšľate kam pôjdete tento rok na dovolenku? Neviete sa rozhodnúť či to bude Slovensko alebo zahraničie? Čoraz viac Slovákov sa práve v tomto čase rozhoduje pre dovolenku na Slovensku. Veď prečo nie? Slovensko je krásne a určite má čo ukázať nie len domácim turistom. Neviete si zvoliť destináciu? Čo tak sa zájsť pozrieť a oddýchnuť si v niektorých zo slovenských kúpeľov? Aj slovenské kúpele ponúkajú mnoho atrakcií nie len pre zdravotných pacientov.

wellness

Pobyt pre celú rodinu

Mnoho slovenských kúpeľov okrem toho, že ponúkajú svoje služby pre pacientov so zdravotnými ťažkosťami, ponúkajú už aj služby pre turistov. Samozrejme, vždy sú tieto dve často dostatočne dobre oddelené, aby pacient liečiaci sa v konkrétnych slovenských kúpeľoch neboli rušení návštevníkmi. Aj pre bežných turistov sú dostupné rôzne procedúry, ktoré však logicky si musia hradiť sami, na rozdiel od tých pacientov, ktorým časť procedúr ako aj ubytovanie platia poisťovne. Predsa len dáva to zmysel. Turisti idú na rekreáciu, zatiaľ čo pacienti sa tam predovšetkým prišli vyliečiť. V závislosti od stanovenej diagnózy pacienta sa určí do akých kúpeľov bude vhodné ho umiestniť a ktoré budú tie najlepšie práve pre ten daný problém. Ale teda vráťme sa k tým, ktorí prišli do slovenských kúpeľov kvôli rekreácií. Dnes už slovenské kúpele ponúkajú toľko možností, že môžete zobrať celú rodinu. OD babky s dedkom, cez dospelých až po deti. Áno, aj pre deti je možné v slovenských kúpeľoch nájsť program. Preto si zvoliť aj krátkodobú rekreáciu v slovenských kúpeľoch je dobrý nápad. Pravdou je, že do kúpeľov a takýto typ rekreácie volia zvyčajne starší ľudia, staršie manželské páry práve preto, že v slovenských kúpeľoch býva väčší pokoj ako na komerčných kúpaliskách.

masáž

Poukaz na pobyt v slovenských kúpeľoch

Neviete vymyslieť, aký darček by ste dali rodičom alebo starým rodičom? Určite by ich potešil minimálne víkendový pobyt v ktorýchkoľvek slovenských kúpeľoch. Veď predsa oddýchnuť si a zrelaxovať nikto neodmietne. Utiecť z každodenného stereotypu a byť chvíľu sám v pokoji určite prospeje každému. Veď predsa zdravie si treba chrániť.

Mnoho užitočných informácií nájdete na http://nasavoda.sk/.