Deti a reštauračné služby

Dnes v tejto rýchlej dobe a pri neustálom nedostatku času sa snažíme tráviť s rodinou, čo najviac voľného času. Chodíme spoločne na prechádzky, na preliezky, navštevujeme areály so zvieratkami, rôzne detské atrakcie a cestujeme za zážitkami a dovolenkou po Slovensku.
Keďže sa nevyhýbame ani výletom s menšími deťmi, tak i s nimi príležitostne navštívime reštaurácie. Samozrejme doma máme denne navarené domáce teplé jedlo a nepoužívame polotovary. No keď sa vyberieme niekam na dlhšie, doprajeme si aj luxus reštauračných služieb. Aká je to paráda, keď nemusíme variť, chystať k obedu a následne po ňom ešte aj umývať riad. Nech si aj maminka oddýchne. Samozrejme nosíme so sebou zbalenú aj desiatu alebo dačo na zahryznutie, ale teplé jedlo je teplé jedlo.

restaurace.jpg

Je treba pochváliť, že mnoho reštaurácií má už vo svojej ponuke detské jedálenské stoličky. Tie biele klasické, zo známeho švédskeho obchodu s nábytkom, nie sú ani veľkou investíciou.
V prípade, že chcú byť podniky s reštauračnými službami “baby friendly“ (priateľský k deťom), tak sú samozrejmosťou na toaletách aj pulty na prebaľovanie. Bonusom sú kútiky vhodné na kojenie. Ak má k tomu aj detský kútik, má to pre nás ešte pridanú hodnotu. Častokrát deti totiž tomu jedlu veľa nedajú, prípadne rýchlo zjedia svoju porciu a rodič sa chce v pokoji dojesť (prípadne si ešte pokojne vypiť kávičku).Taktiež, kým sa čaká na objednanú objednávku všetci ocenia, že sa deti môžu chvíľu zahrať. Či už mamka s ockom, ale i okolo sediaci hostia a personál. Pretože všetci to poznáme, že nie je nič horšie ako hladné a nespokojné dieťa.

dětské jídlo.jpg

A tak sa vyhneme tomu, že by sme vyrušovali ostatných. Jediným negatívom je, že našim najmenším sa potom nechce odísť. To sa vtedy snažíme, čo najrýchlejšie opustiť danú reštauráciu, navzdory ratolesťou vyvíjaným odporom. Je to ako s leukoplastom. Treba ho strhnúť rýchlo a za krátky čas pretrpieť bolesť, ako ho pomaly odťahovať a bolesť naťahovať. Ale nech im nekrivdím, často sa ich podarí odlákať aj v pokoji pod zámienkou ďalšieho výletu, vonkajšou atrakciou alebo sladkej odmeny.
Preto ďakujeme všetkým majiteľom a vedúcim reštaurácií, ktorí robia ústretové kroky smerom k rodinám s deťmi. Aj maličkosti v podobe detských stoličiek (ktoré sú už takmer samozrejmosťou dobrého podniku) odbremenia ruky rodičov a tí poľahky nakŕmia deti i seba. A takéto uspokojené rodiny sa radi vrátia opäť. Uprednostnia vaše reštauračné služby pred inými, pretože komfort nie je dopriaty len im, ale aj ich potomkom. Tak sú spokojní všetci. A radi sa podelia so svojou skúsenosťou aj so známymi a rodinou.

Nezaradené