Krásy Hurghady

Pláž a voľnosť pri mori? Kto by nechcel zažiť leto, ktoré bude úžasné? Vhodne vybratá dovolenková destinácia vám v tom pomôže. Veľmi vyhľadávanou destináciou je práve Egypt. Radi by ste navštívili túto krajinu, kde spoznáte ich kultúru a spôsob ich života? Práve Hurghada je na to ako stvorená. Ešte ste tam neboli? Určite sa vyberte práve do egyptskej Hurghady. V Hurghade je niekoľko destinácii, napríklad El Gouna, Hurghada, Káhira, Makadi Bay, Safaga, Sahi Hasheesh alebo aj Soma Bay. Nájdete tu mnoho rôznych obľúbených hotelov, ktoré vás očaria hneď na prvý pohľad.

piesočnatá pláž na ostrove

Takýmito hotelmi sú Pyramisa Beach Resort Sahl Hasheesh, Prima Life Makadi Resort and Spa, Xanadau Makadi Bay, Blue Lake Resort and Aquapark,  Amarina Abu Soma Resort či napríklad aj Palm Royale Soma Bay. Samozrejme tu nájdete aj mnoho ďalších hotelov, ktoré vám ponúknu dokonalé prežitie vašej letnej dovolenky. Ak sa chystáte priamo do Hurghady, najobľúbenejšími hotelmi sú Hawaii Paradise Aqua Park Resort, Le Pacha, Blend Club Aqua Resort, Bella Vista Resort, Sunny Days Palma De Mirette, Coral Beach Hurghada, Amwaj Beach Club Abu Soma, či aj King Tut Resort, Minamark Beach Resort, Zya Regina Resort and Aqua Park alebo Marlin Inn Azur Resort a podobne.

more a útesy

V Hurghade nájdete množstvo rôznych zaujímavých miest, ktoré by ste mali navštíviť. Jedná sa o chrám Abú Simbel, Alabastrovú mešitu, Aquarium Hurghada, Asuán, Bazar Chán el-Chalílí, Citadelu, chrám v Karnaku, či Jungle Aqua Park. V Hurghade určite navštívte ostrov Giftun. Ostrov Giftun je perlou pri Hurghade. Je to podlhovastý piesočnatý ostrov, ktorý sa nachádza východne od Hurghady. Nachádza sa v Červenom mori. Nájdete v ňom koralové podložie. Tento ostrov sa rozprestiera v rozsahu dvadsať kilometrov štvorcových. Na tomto ostrove nenájdete civilizáciu. Jazdia k nemu len výletné lode. Je to prirodzená chránená oblasť, takže ruka človeka tam nezasahovala. Koralové útesy vás uchvátia natoľko, že sa na tento ostrov Giftun budete chcieť znovu a znovu pozrieť. Navyše tu nájdete aj dlhé piesočnaté pláže, kde si môžete vychutnať pohľad z ostrova.