ZÁBAVA, PRI KTOREJ TUHNE KRV V ŽILÁCH

Niekto má rád pokoj a bezpečie. Preto sa radšej vyhýba aktivitám, pri ktorých človeku naskakuje husia koža a po chrbte behá mráz. Aktivitám, pri ktorých tuhne krv v žilách. Niekto to však naopak miluje!

skoky

ĽADOLEZECTVO

Pre adrenalínových nadšencov a zároveň milovníkov zimy je tento šport ten pravý! Adrenalín, ktorý zažívate pri tomto športe je súčasne sprevádzaný výzvou, ktorou je práve dosiahnuť cieľ. Ľadolezci v súčasnosti využívajú cepíny a mačky na topánkach. Zdolávajú vertikálne ľadovcové steny, ktoré sú pre nich často neznáme a teda nevedia čo môžu čakať.

výška

BASE JUMPING

Tento šport je označovaný ako najnebezpečnejší na svete. Osoba, ktorá praktizuje tento šport, skáče z objektov ako sú napríklad budovy či skaly. Treba byť však naozaj opatrný a mať dostatok skúseností s padákom, ktorý je samozrejme pri tomto športe potrebný. Preto sa odporúča mať skutočné skúsenosti práve s parašutizmom – teda zoskokom s padákom, pri ktorom si môžete osvojiť techniku padákov.

WING WALKING

Ide o šport, pri ktorom ste pripútaný na streche lietadla a pohybujete sa po jeho krídlach. Ste niekoľko kilometrov nad zemou pričom lietadlo letí vysokou rýchlosťou a vám neostáva nič iné len sa poriadne držať. A to nie je všetko! Lietadlo môže robiť rôzne akrobacie. Tento šport preto vyžaduje účastníkov, ktorý majú predovšetkým silný žalúdok.

LIMBO SKATING

Tento šport vám môže prísť naozaj zvláštny. Na nohách máte obuté korčule a musíte nohy roztiahnuť na maximum. Rukami sa držíte za členky a ste predklonený vpred. Zároveň sa však nesmiete dotýkať zeme. Následne je vašou úlohou podliezať autá. Vskutku zaujíma šport, no nie? Vyžaduje si však skutočne obrovskú flexibilitu a teda nespočetné množstvo hodín strávených tréningom. Najväčšiu výhodu majú určite tí z vás, ktorí sú talentovaní gymnasti. V opačnom prípade to bude pre vás problém.

raketoplán

Možno vás nejaký z uvedených adrenalínových športov zaujal a milujete nebezpečenstvo natoľko, že ste odhodlaný ho skúsiť. Vždy však majte na pamäti, že treba vopred zvážiť či na to máte a samozrejme si dávať veľký pozor.

Nezaradené