Dokonalá pozvánka na svadbu

Prípravy na svadbu zaberú dosť veľa času, záleží však na dohode obidvoch, ženícha a nevesty, akú majú o nej predstavu. Či to bude len posedenie najbližších spojené s obedom alebo pôjde o honosnú svadbu s množstvom hostí v luxusných priestoroch, dôležitá stále zostáva pozvánka, bez ktorej by sa na hostinu nikto nedostavil. Vybrať z nepreberného množstvo štýlov je naozaj ťažké, tak vám skúsime pomôcť našou ponukou.

srdce

Originálne oznámenie
Ide o krásne, luxusné handmade“ svadobné oznámenie, ktoré si na vytvorenie vyžaduje len veľa trpezlivosti a trošku fantázie spojenú s vkusom. Potrebujete k tomu pevný papier so štrukturovaným povrchom, najvhodnejší je bielej farby, ten podčiarkne slávnostnú atmosféru chvíle.

Pozvánka však bude pôsobiť efektnejšie, ak spojíte dve vrstvy papiera, spodná hladká a vrchná štrukturovaná, napríklad so strieborným nádychom. Vrchný papier by mal mať o niečo menší rozmer po celom obvode. Tvar oznámenia je obdlžníkový, maximálne veľkosti A5. Na čelnú stranu, do hornej polovice oznámenia umiestnite postavy ženícha a nevesty z textilnej dekorácie, pod postavy hlavný text, najprv výraznejšími písmenami mená obidvoch „aktérov“, teda nevesty a ženícha a pod nimi menšími písmenami ostatné informácie, ktoré nám oznámia dátum, čas a miesto, kde sa svadba banket bude konať.

Postava nevesty je vystrihnutá z bielej textílie, môžete zvoliť šaty z jedného druhu látky, napríklad čipky alebo variant, keď jej sukňu vytvoríte z hladkej látky a na vršok použijete čipku, pás jej môžete zvýrazniť mašľou, v strede ktorej osadíte korálik v tvare perly alebo brúseného kamienka. Strih šiat ponecháme na vašu fantáziu a vkus, s rukávmi či bez, rozhodnutie je len na vás. Po ľavej ruke nevesty bude ženích, môže mať klasický čierny oblek alebo frak z hrubšej čiernej látky, prípadne zo saténu, pod ním bielu košeľu, v tomto prípade ju bude suplovať papier a na krk mu zaviažte motýlika, farbu prispôsobte obleku, v našom prípade čiernu.

Do vrecku mu vložte bielu ozdobnú vreckovku. Obidve postavy pevne prilepte na papier v polohe, akú chcete mať, a to lepidlom, ktoré je vhodné na papier aj textil, aby sa ešte pred odoslaním oznámenia postavy neodlepili. Motto, ktoré sa zvykne písať na oznámenia, môžete umiestniť na čelnú stranu v hornej časti, nad postavy. Použite vodeodolný atrament alebo tuhu, aby sa text nerozpíjal. Typ písma je vo vašej réžii, použite štýl, ktorý je vám blízky. Dôležitou súčasťou oznámenia je aj pozvánka na svadobnú hostinu, ktorá zvykne byť v tvare malej kartičky, priloženej k oznámeniu. Posiela sa len hosťom, ktorých chcete mať pri svadobnom stole.

svatba

Hotové oznámenie vložte do obálky a pošlite ľuďom, s ktorými chcete prežiť najkrajší deň vo svojom živote.

Nezaradené