Vyrobte si vlastný píling na pleť

K dokonalému vyčisteniu našej tváre nám už veľmi dávno nestačí len obyčajná čistá voda. Takmer každá žena sa líči, ovzdušie je znečistené a nikto z nás nechce, aby nám tieto škodlivé látky zostali v pokožke, pretože by mohli priniesť množstvo problémov.  Preto je potrebné našej pleti venovať omnoho viac starostlivosti a času. Popri rôznych pleťových mliekach, vodách či géloch nám výrobcovia núkajú aj množstvo peelingov na pleť. Peeling okúsila snáď už každá z nás.
 zelené mýdlo
Peeling odstraňuje odumreté zvyšky pokožky a teda ju nijak nezaťažuje a zároveň tým pomáha rastu nových buniek. Pleť rovnako aj vyčistí omnoho lepšie než len voda, pretože pomáha odstrániť zvyšné nečistoty. Po jeho použití je pleť okamžite lepšia, krajšia, mladšia, jemnejšia. Pozor však s tým aby sme to s peelingom neprehnali pretože následkom môže byť začervenaná a precitlivená pokožka. Môže ju to dokonca v tomto prípade aj podráždiť a to určite nechceme.
 tělový peeling
Je lepšie masku kúpiť alebo doma vyrobiť?
V obchodoch a drogériách nájdeme množstvo peelingov a mali by sme si vyberať podľa typu našej pokožky. Pokiaľ však produktom z drogérie nedôverujete, môžete si peeling vyrobiť aj doma z bežne dostupných potravín. Domáce peelingy totižto zaručene nebudú obsahovať žiadne chemické prípravky a samozrejme dokonca aj ich cena je omnoho nižšia.
 
Ovsené vločky
Ich kombinácia s ďalšími prísadami, ako napríklad s esenciálnymi olejmi nám prinesie skvelý výsledok. Výber oleja je samozrejme na vás a dokonca budete aj krásne voňať, okrem toho že to pomôže vašej pleti. Prípadne môžete k nim pridať panenský olivový olej. Ďalšou variantou je zmiešať vločky s uhorkou a jogurtom. Teda menšiu uhorku rozmixujeme a pridáme ovsené vločky. Suroviny premixujeme a pridáme lyžicu bieleho jogurtu.
 pražené mandle
Mandle
Drvené mandle sa odporúčajú predovšetkým na suchú pleť a tiež ich môžete kombinovať s olejmi, jogurtom.
 
Cukor
Na peeling je dobrý tiež aj cukor. Môžte ho napríklad zmiešať s panenským olivovým olejom, rozmixovaným ovocím alebo medom. Miesto bieleho cukru však bude oveľa lepší hnedý alebo brezový.

Nezaradené