Kreatívne a praktické tipy na zvýšenie vašich schopností pri fotografovaní

Hlavne pokračujte v cvičení a učte sa novým zručnostia, a budete o chvílku fotografovať ako profesionáli.
Naučte sa hrať s rýchlosťou uzávierky. Môžete si vybrať rýchly obrázok alebo zvoliť pomalšiu expozíciu na zachytenie prietoku alebo pohybu v celom rozsahu. Budete musieť trochu viacej experimentovať a zistiť, aký typ rýchlosti zodpovedá určitým situáciám. Je to skôr otázka osobného štýlu než všeobecné pravidlo, ktoré treba dodržiavať. Každý by si mal vybrať podľa seba a svojho vlastného štýlu, kto čo má rád.

foťák

Použite ručné vyváženie bielej na ozdobenie vašich fotografií. Je možné nechať fotoaparát rozhodnúť o správnom vyvážení bielej farby pre dané prostredie, ale niekedy sa fotoaparát pokazí a fotografia vyzerá vyblednutá. Pomocou manuálneho vyváženia bielej farby môžete tiež napríklad vyberať umelecké fotografie so sépiovými tónmi. Trochu potrvá pokiaľ si na to zvyknete, ale určite vám to s tým lepšie pôjde.

canon

Ak máte problémy s držaním fotoaparátu rovno, zakúpte si statív. Statív pomôže udržiavať fotoaparát na mieste, aby ste sa mohli sústrediť na iné premenné okrem rovnováhy. Statívy fungujú dobre, ak ste v divočine alebo na nerovnom teréne.
Použite dobrú šošovku, aby ste získali lepšiu kvalitu obrazu. Môžete produkovať umelecké fotografie s akýmkoľvek vybavením, ak budete tvrdo pracovať a prispôsobiť svoj štýl vášmu zariadeniu. Ale získať dobrú šošovku určite otvára viac možností. Môžete napríklad zachytiť viac podrobností a nájsť lepšie zameranie.

fotoaparát

Použite linky na kreslenie diváckeho oka na fotografiu. Riadky môžu pomôcť poskytnúť pocit hĺbky obrazu. Ak sa to urobí správne, samotné čiary môžu byť samy o sebe zaujímavým predmetom. Použitie línií vo fotografovaní je zložitou témou, ale hlavnou vecou, ​​ktorú je potrebné zvážiť, je, že by vás mali vtiahnuť, nie odtrhnúť vás od fotografovania.

Nezaradené