Úžasné fakty o golfe


Potrebná prestávka–  Jeden z najpopulárnejších hercov na svete, Samuel L. Jackson, je tiež vášnivý golfista. V skutočnosti hviezda filmov ako „Pulp Fiction“ a „Django Unchained“ má zmluvnú doložku na hranie golfu dvakrát týždenne, keď nahráva filmy.

golf

Je to veštec?–  V roku 1957 Doug Ford predvídal svoje víťazstvo, ale dokonca aj svoje víťazné skóre 283. Samozrejme, predpovede Forda sa stali skutočnosťou. Možno Ford je vzdialený bratranec Nostradama? To nikto naozaj nevie.

Takmer nemožné–  Je niečo, čo zodpovedá pocitu, ak človek čo hrá golf, trafí jamku na prvý krát. A čo tak dve hneď dve v jednom kole? Nedávno, Kassandra Komma z Oaklandskej univerzity sa môže pýšiť práve tým, že zaznamenala dve jamky na jeden úder, na svojej kartičke v deviatich jamkách. Ale šance sú neuveriteľne nízka, a to jeden k 64 miliónom.

míček

Pravák, ľavák? –  Možno je najznámejší golfista všetkých čias, ktorý hrá ľavou rukou, ale štvornásobný majster Phil Mickelson je prirodzene pravák. Ako mladík zrkadlil otcovu hru tak to stále skúšal týmto spôsobom. Počas života sa tešil tak veľkým úspechom, že nikdy nepotreboval opačnú stranu.

Všemohúca strela– Je nepravdepodobné, že sa vám podarí trafiť jamku na prvý odpal pri hendikepe 3. Predstavte si, že to zvládnete pri hendikepe 5. V histórii golfu boli zaznamenané iba 4 takéto strely.

Prechádzka po mesiaci –  Do dnešného dňa je golf jedným z dvoch športov, spolu s hodom oštepom, ktorý sa hral na Mesiaci. Dňa 6. februára 1971, člen Apollo 14 Alan Shepard zasiahol loptu so železnou šestkou, ktorú musel odpáliť iba jednou rukou kvôli svojmu obleku.

hraní

Nelegálne–  Od roku 1457 bol v celom Škótsku zakázaný golf národným parlamentom, ktorý veril, že zasahuje do vojenského výcviku obyvateľov. Tento zákaz sa opakoval ešte dvakrát, v rokoch 1471 a 1491. Takmer o 300 rokov neskôr vznikol Kráľovský a starobylý golfový klub.

Nezaradené