Vesmírny hotel Aurora už v roku 2022

Táto udalosť sa posúva z roka na rok a spoločnosť Orion Span, ktorá by mala postaviť hotel na obežnej dráhe nemá zatiaľ dostatočný rozpočet. Pokiaľ sa tak však stane, človek si bude môcť kúpiť pobyt v kozme na dvanásť dní. Nie však bežný človek ale ten, kto disponuje čiastkou minimálne osem miliónov eur a je ochotný minúť ich na tento nezabudnuteľný výlet. Hotel bude niesť meno Aurora Station a na jeden takýto výlet sa vydajú štyria zákazníci plus dvaja členovia posádky. V hoteli budú môcť využívať priestor dlhý trinásť metrov a široký štyri metre. Spoločnosť, ktorej zakladateľom je Frank Bunger, už začala od potencionálnych zákazníkov vyberať vratné zálohy vo výške sedemdesiat tisíc eur.

vesmír

Takýto špás ale nebude zo dňa na deň, jeho účastníci musia prejsť trojmesačným výcvikom s kurzami a tréningom v Houstone kde spoločnosť Orion Span sídli. Vesmírny hotel Aurora Station bude obiehať 320 kilometrov nad Zemou. Všetko to znie veľmi dobre, no vedci zostávajú voči tomuto plánu skeptický a myslia si, že za štyri roky nie je možné postaviť a poriadne otestovať tento prvý vesmírny hotel.

základna

Dopraví nás na vesmírny hotel výťah do vesmíru?
Konstantin Ciolkovskij prišiel z návrhom vesmírneho výťahu, ktorý má fungovať na jednoduchom princípe. Na jednom bode na Zemi a druhom – ťažkom bode na obežnej dráhe je napnuté lano. Horná poloha bodu musí byť od Zeme ďalej ako geostacionárna dráha (čo je približne 35 800 kilometrov nad rovníkom), aby lano ostalo pevne napnuté. Po ňom by potom mohla šplhať kabína výťahu a dokázala by tak dopraviť na obežnú stanicu materiál alebo ľudí. Teoreticky je konštrukcia už k dispozícii, jediný zádrhel je v materiáli lana. Musí totižto byť pevné a zároveň ľahké, čo bude podľa výskumníkov z International Space Elevator Consortium najneskôr do roku 2030. Takže na uskutočnenie týchto sci-fi teórii si ešte pár desiatok rokov počkáme.

Nezaradené