Vianoce tak trochu inak

Ak nie ste počas vianočných sviatkov šťastný ako kedysi vo svojich mladších časoch, zmena vám prospeje. Nie je až také hrozné jeden rok nedodržať tradície a vydať sa za vlastným dobrodružstvom ! Niekto to môže pokladať za hriech, iný za výborný nápad ako vypadnúť z domu. Neznamená to, že sa na rodinu vykašlete, ale naopak – môžete ju veselo zobrať zo sebou formou daru ! A ak nemáte dostatok financií, určite váš odchod pochopia, je to predsa len vaša krv. Takže ak ste pripravený okoreniť si život dávkou cestovania, tieto sviatky budú pre vás nezabudnuteľné.

pláž

Výhodou číslo jeden je, že sa určite nebudete triasť od zimy a mrazu, pretože cestujete do trópov, kde si chladné počasie veru ani len neškrtne. Milovníci leta si tu teda prídu na svoje. Krásny jemný piesok oblieva ešte krajšie tyrkysové more dosahujúce minimálne dvadsaťdva stupňov, čo je ideálna teplota na príjemné schladenie od horúčav spôsobených vplyvom silného slnka. Povinnosťou, čo si azda musíte nevyhnutne pribaliť, je opaľovací krém s vysokým faktorom ochrany.
Kam vlastne cestujete ? No predsa do Mexika ! Prečo tam ? Pretože je to jedna z najobľúbenejších destinácií a nevyjde vôbec draho. Za poskytované služby a nádhernú atmosféru, ktorú vytvára už len samotná príroda to určite stojí. Na Vianoce si pokojne môžete vybrať z ich chutných jedál, po ktorých vám ostanú mlsné jazýčky. Vo výbere samozrejme nájdete aj mnoho plodov z mora, ktoré ste ešte neochutnali – vymeňte ich za otrepaného kapra a užite si jedinečný zážitok chutí !

Mexiko ponúka navyše aj niekoľko ostrovov ležiacich na západe krajiny v Tichom oceáne. Sú porozsýpané aj na východnej oblasti v okolí Mexického zálivu a Karibského mora. Existujú aj zájazdy, počas ktorých máte možnosť si prezrieť aj ostrovy, na ktoré sa len tak niekto nedostane, vy sa len plavíte a užívate si vlny. Vo väčšine prípadoch sú zájazdy spájané s návštevou ostrova spolu s občerstvením, menším rozchodom a kúpaním.

moře

Pred tým, než sa rozhodnete túto exotickú krajinu navštíviť platí azda jedna rada nad zlato, a tou je očkovanie. Pestrou faunou a flórou sa totiž pohybujú nebezpečné moskyty, známi prenášači nepríjemnej choroby nazvanej malária. Pri pohybovaní sa na vlastné riziko v oblasti lesov je možné naraziť na štrkáčov a iných hadov s ostrými zubami plnými jedu. Nenechajte sa však odradiť, Mexiko skrýva mnoho nádher sveta, ktoré si zaslúžite vidieť aj vy !

Nezaradené