Štýl úpravy vlasov

Už v minulosti ľudia riešili svoj vzhľad a účes, každý z nás má svoj vlastný štýl úpravy. Kam sa doba pohla ? Sme stále na tom istom mieste alebo sa to zmenilo? 

Štýl úpravy vlasov

Myslíte si, že vlasy sú problém, ktorý sa rieši na každodennej báze každého z nás či už sú to muži a ženy ba dokonca deti? V skutočnosti áno. Mať zdravé a nepoškodené vlasy o tom sníva každý chlap a každá žena. Vlasy sú korunou krásy, preto je potrebná každodenná úprava, aby sa páčili každému chlapovi a každej žene. Vlasy si upravujeme, striháme do rôznych dĺžok, ošetrujeme, predlžujeme, farbíme…

hairdresser-4682912_1920

Zdravá pokožka, zdravé vlasy

Samozrejme je nám jasné, že vlasy predstavujú milióny korienkov, ktoré sú takpovediac zabudované v pokožke hlavy. Naše vlasy závisia na tom, akú máme pokožku hlavy, ak je suchá- tvoria sa nám lupiny, vypadávajú nám vlasy a lámu sa nám. Ak je mastná, vidno že máme vlasy mastné-  dôsledkom mastných vlasov je to, že naša pokožka hlavy má veľké množstvo takzvaného mazu. Suché vlasy predstavujú lámavé končeky, nedostatok výživy.

Prečo sa nám tvoria lupiny?

Je to tým, že naša pokožka hlavy mení svoj šat a obnovuje ju. Sú dva typy lupín mastné/suché.. Suché sa zvyčajne držia na vlasovom korienku čo však mastné sú na pokožke hlavy.

Prečo nám vypadávajú vlasy?

Zvyčajne z toho dôvodu ak my sami nemáme dostatok energie, imunity.. vypadávajú nám vtedy, ak sme prekonali nejakú chorobu, kedy náš organizmus nevládze a v podstate nám vypadávajú aj pri česaní, kedy si ich nechciať vytrhneme. Vypadávajú nám aj vtedy, ak sme už vekovo staršia kategória a je to prirodzené. Plešiny môžu byť dedičné..
brush-5965371_1920

Ako si vlasy upravujeme?

Môžeme si ich upravovať rôznymi spôsobmi ako som vyššie uviedol. Najčastejším je farbenie vlasov na rôzne odtiene. V súčasnosti sa štýlu farbenia medze nekladú, keďže je možné vidieť aj ľudí, ktorí sa neboja zariskovať a siahajú po výrazných extravagantných farbách (fialová, modrá, zelená). Módnym trendom je farbenie vlasov na šedivú(sivú) čo je naozaj zaujímavé..