Kolagén

Krása je v dnešnej dobe považovaná za jeden z hlavných kritérií, podľa ktorého posudzujeme ľudí naokolo. Prvé čo nás zaujme je tvár a vlasy. Jemná pokožka bez nedokonalostí či hladké, lesklé vlasy sú snom každej ženy. Väčšina je preto schopná vyhodiť nemalé peniaze za kozmetiku a rôzne prípravky, ktoré sľubujú zázračné účinky. Pri problémoch s pokožkou a vlasmi sa treba zamyslieť, prečo tieto problémy vznikajú.

fulminan-2365700_1280

Častokrát povrchové krémy nepomáhajú v takej miere, aby sme boli spokojné a preto treba siahnuť po prípravkoch, ktoré liečia zvnútra. Jednoduchou alternatívou je kolagén, ktorý je sám o sebe súčasťou nášho organizmu. Rokmi však ubúda a telu začína chýbať. Na trhu je niekoľko druhov kolagénov. Vybrať si môžete z desiatok značiek, ktoré bežne dostať v lekárni alebo si môžete vybrať zo súkromných výrobcov priamo na ich e-shope. A aké sú výhody kolagénu? Má priaznivý vplyv na elasticitu pokožky. Viditeľne vás zbaví jemných vrások a dodá prirodzený pigment. Priaznivý vplyv má aj na vlasy. Vyživuje ich už od korienkov, spevňuje vlas a dodáva vytúžený lesk. Čo je však dôležité, kolagén nepôsobí len na krásu, ale dodáva správnu výživu aj pre kĺby čo je v neskoršom veku veľmi dôležité. Kolagén začíname v tele strácať už po 20-tke. Preto je vhodné začať s užívaním čo najskôr a nečakať na prvé príznaky.

fulminan-2336699_1280

Užívanie je veľmi komfortné. Sáčok s práškom alebo gélom jednoducho vysypete do vody, zamiešate a vypijete. Klasický kolagén býva bez chuti a zápachu no na trhu sú už aj ochutené varianty, ktoré budete piť s radosťou. Vybrať si môžete medzi morským rybím kolagénom alebo hovädzím. Lepšie recenzie má však rybí kolagén. Každé ráno nalačno pohár vody s kolagénom môžete doplniť o kyselinu hyalurónovú. Pre telo okrem športu a zdravej výživy nemôžete nič lepšie urobiť. Tak len smelo do toho.