Posúvanie času o hodinu späť


Každý rok robíme to isté. Raz posúvame čas na letný a raz na zimní. Má to aj niekoľko výhod. Tento rok sa posúva čas na letný z 2:00 na 3;00 a zimný čas 3:00 na 2;00 . Slovensko posúval čas už  v roku 1916 keď  Slovenskom  bolo súčasťou Rakúsko – Uhorska. V dnešnej modernej dobe sme sa ako člen  Európskej Únie zaviazali že budeme tento životný štýl dodržiavať v podobe 5 tých rokov .  Niekomu sa to páči a niekomu nie. Je veľa ľudí ktorým to vadí či už po zdravotnej , fyzickej či psychickej stránke.
 
hodiny

·         Kratšie deň v letnom  čase , menej spánku – môže to mať vplyv na organizmus ľudí , zvierat a rastlín . Ľudia túto zmenu vnímajú ťažšie . Napríklad častými bolesťami hlavy , bolesti svalov či zlej nálady. Využitie denného svetla v letnom čase , neskoré zapadnutie slnka , má to hlavný vplyv na cestnú premávku. Počas letného času sa stáva menej dopravných nehôd.
 
 
Zvýšený počet nehôd v zimnom čase , štatistický je dokázané že počas zimného času sa stávajú viac dopravných  nehôd ako v letnom období , hlavnom dôvodom môže byť aj stále meniace sa počasie napríklad dážď, hmla , či ľad,  a hlavným faktorom je aj tma.
 
·         Zvýšení ľudsky biorytmus
 
Má to aj vplyv na cestovanie . Niektorých krajinách zmenu času o hodinu vyššie či nižšie teda posúvanie času dopredu a do zadu neaplikujú , avšak čase pásmo je v niektorých krajinách iné.
Najväčšou nevýhodou je to hlavne pre tých ktorý pracujú nočné zmeny . V tomto prípade musia pracovať o hodinu dlhšie v zimno čase.

čas
 
·         Výhoda pre tých ktorý nepracujú , ty si pospia o hodinu  dlhšie v zimnom čase. Nie je to super ? a má to hlavný vplyv na ľudský organizmus.
Ako som už písal vyššie každý túto zmenu vínna inak. No neostáva nám nič len si na tieto zmeny stále zvykať. Najbližšia zmena nás čaká 29 októbra 2017 kde sa čas bude posúvať o hodinu dozadu teda na zimný a presne o 160 dní si túto zmenu zopakujeme , kedy sa čas bude meniť na 25 marca 2017 na letný . —-

Nezaradené