Objavte kúzlo sexu

Ak chcete podporiť svoju či partnerkinu sexuálnu túžbu, vášeň a apetít, rozhodne by ste nemali zabudnúť na afrodiziaka ani na tabletky cobra 120 LacneGenerika. Jedlo a potraviny sú pritom vynikajúcim prirodzeným prostriedkom s afrodiziakálnymi účinkami. Mnoho z nich má vplyv nielen na libido, ale v prípade mužov aj na zlepšenie erekcie.

 

Medzi najznámejšie afrodiziaka v jedle patria morské plody, ktoré sú veľmi obľúbenou večerou v prípade, že sa chystáte s partnerkou stráviť vášnivú noc. Ak ich zapijete červeným vínom, ide o skvelú kombináciu.

V kuchyni je ale oveľa viac potravín a jedál, ktoré môžu povzbudiť sexuálne zmysly a to tak u mužov, ako aj u žien. Pozrieme sa preto na tie najznámejšie a najúčinnejšie a pevne verím, že vás k niečomu zaujímavému inšpirujú.

people-2588172_1920

Afrodiziaka – potraviny

Začnem potravinami, ktoré sú mužské aj ženské afrodiziaka. Viaceré z nich sú možno aj súčasťou vášho bežného jedálnička, niektoré zas zrejme nekonzumujete ani občasne. Medzi takéto potraviny patrí aj ovocie, rôzne druhy korenín, sladkosti či dokonca aj zelenina.

Nech sa páči, toto sú najlepšie potraviny na sexuálny apetít:

 Ustrice

Začnem hneď zostra spomínanými darmi mora, konkrétne teda ustricami. Ich afrodiziakálne účinky sú dokumentované už od nepamäti a majú navyše veľmi zaujímavú chuť. Majú aj veľa vitamínov a povzbudzujú libido a sexuálny apetít u oboch pohlaví.

 Chilli

Štipľavosť a sexuálny apetít sú ako sestra a brat. Okoreniť si svoj sexuálny život môžete práve korením z čili papričiek, ktoré obsahujú látku kapsaicín. Tá má na svedomí zlepšenie prekrvenia aj pohlavnej sústavy a výsledkom je zvýšenie sexuálnej túžby.

pills-1173653_1920 

Oriešky

Bohatým zdrojom aminokyselín a najmä minerálov typu Zinok, čo sú látky dôležité pre plodnosť aj pre sexuálny apetít, sú oriešky. Najväčšie afrodiziakálne účinky majú píniové oriešky, mandle a vlašské orechy.

 Koreniny

V kuchyni často krát používame koreniny a korenie s afrodiziakálnymi účinkami a ani o tom nevieme. Tajomstvom je zvýšiť ich koncentráciu a intenzitu používania. Dobrým príkladom sú vanilka, škorica, rozmarín, čierne korenie, mäta, zázvor, muškátový orech či klinčeky.