Desivé záhady internetu

Pokiaľ túžime po úplnej slobode, okrem množstva pozitív musíme rátať i s možnými negatívami, ktoré v niektorých prípadoch môžu dosahovať až ťažko stráviteľnú mieru. Dokonalou ukážkou tohto tvrdenia je internet, teda relatívne slobodný online priestor, aký nám umožňuje zdielať naozaj všetky druhy záujmov okolo nás. Preto sa ani nemôžeme čudovať, že tento priestor ukrýva i viacero temných a dodnes nevysvetliteľných udalostí. Stačí spustiť počítač, pripojiť sa k sieti, otvoriť webový prehliadač a následne sa môžeme stať svedkami temnej alebo ťažko vysvetliteľnej reality, ktorá nás však obklopuje. Podnetom a prioritou tohto článku nie je túto realitu propagovať, ale o nej objektívne informovať. K tomu ale musím uviesť pár príkladov, respektíve vybrať aspoň niekoľko reálnych internetových záhad, ktoré však priemernému ľudskému vedomiu nebudú po chuti.

pistole

Oct282011 (.com)
 Už len názov je podivný, však? Konkrétne ide o webovú stránku, ktorej názov odkazuje na 28. október 2011, teda na údajný armagedon, ktorý však ako vieme, v skutočnosti nenastal. Stránka dnes už logicky a našťastie nie je aktívna. Jej obsah tvorili viaceré neľúštiteľné hlavolamy a okrem toho odpočítavanie, po akom údajne nastane svetová katastrofa v podobe spomenutého armagedonu. Najdesivejší je však fakt, že po uplynutí časomiery sa na webe objavilo tel. číslo a ak odvážlivec toto číslo vytočil, z druhej strany bolo údajne počuť veľmi znepokojivé a nevysvetliteľné zvuky.

apocalypsa

Blank Room Soup
 Toto video malo „premiéru“ na dark webe, odkiaľ ho potom niekto rozšíril i na Youtube. Jeho obsah je takisto veľmi znepokojivý, nakoľko v ňom zo začiatku vidíme muža sediaceho v miestnosti, ktorý je z taniera akúsi „polievku“. Muž je očividne nesvoj a veľmi vystresovaný. V tom do záberu prídu dve postavy v zvláštnych maskách, prídu k nemu a jeden z nich mu položí ruku na plece. Muž sa zrazu zúfalo rozplače. Z muža ide dojem, že sa stal rukojemníkom týchto dvoch zvrátených indivíduí a dokonca traduje názor, že „polievka“ v tanieri obsahuje ľudské časti, možno niekoho, kto bol danému mužovi blízky.
Sad Satan– Ide o „videohru“ z deep webu a je naozaj ťažké povedať, aký je jej význam, no jedno je isté- hra vyvoláva veľmi nepríjemné pocity.

Nezaradené