Prečo sa oplatí nakupovať z druhej ruky?

Ľudia si myslia, že vstúpiť do second handu, alebo antikvariátu je hanba a považujú ľudí, ktorí v nich nakupujú za menejcenných. Na týchto obchodíkoch však nie je nič zlé, ba práve naopak. Mali by sme sa teda zamyslieť a uvedomiť si, že tieto obchodíky sú nie len perfektne šetrné, ale niektoré veci v nich veľmi vzácne!

hodiny

Všetci, čo majú radi históriu

  • Sa v nich nájdu! Najväčší problém obchodov z druhej ruky je, že sa ľudia domnievajú, že všetky veci sú použité a teda istým spôsobom nečisté. Treba však dávať pozor na to, že nikto vás nenúti kupovať si niečo špinavé alebo nekvalitné. Vy sami si predsa vyberáte, čo chcete. Vo väčšine prípadov však platí pravidlo, že v second handoch nájdete skôr vzácne veci, ktoré sa už nemusia vyrábať a teda sú veľmi vzácne – a čo navyše! Za výbornú cenu a to aj za vec, ktorú nikto predtým ani len nemusel mať na sebe.

antikvariát
Rozmýšľajte ekologicky!

  • Nie sú výborné len preto, že šetria peniaze, ale aj preto, že šetria prírodu. Keby neexistovali sekáče, predstavte si, koľko nových, prípadne zachovalých vecí by ľudia vyhadzovali. Vyhadzovanie znamená viac odpadu (ktorého už mimochodom máme aj tak až až!) a v neposlednom rade znamená neskutočne zbytočné plytvanie dobrými, niekedy aj novými vecami.

Nie všetko je nevyhnutne použité

  • A väčšinou ani nie je! A to najmä vo väčších, či kvalitnejších second handoch, ktoré predávajú tieto veci vo veľkom. Ak sa niektoré veci v obchodoch nepredajú po veľmi dlhú dobu, obchodníci ich musia vyradiť. A kam putujú všetky tieto veci? Hádajte! Presne tak, do second handov. Veľa vecí má vysačky, sú teda úplne nové. Ich jediným problémom je, že sa len jednoducho nestihli predať. Ďalším častým dôvodom, prečo niektoré veci putujú do týchto obchodov je malá, často krát nebadateľná továrenská chyb, ktorá bráni týmto kúskom ich predaj.

plechovky
Neohŕňajte teda nad nimi nosom, kým sami neskúsite. Môžete si výborne nakúpiť, hlavne ak ste zástancom kvalitných vintage značiek!

Nezaradené