Dajte deťom čo im prospeje!

Problém dnešných detí je v tom, že nerozvíjajú svoju fantáziu a len ukájajú svoju potrebu hrať sa na počítači. Nie len, že je to nezdravý zvyk, ešte k tomu jednostranná činnosť nerovnomerne vyvíja ich mozog. Deti potrebujú na svoju realizáciu prejavy svojej fantázie, no pravdou je, že naše deti sa už stále menej hrajú. Počítače sú pre ne lákavejšie a našou úlohou je to, že ich musíme podnietiť a urobiť im hru mimo počítač viac príťažlivú.

sourozenci

Izba by mala byť miestom podpory detskej fantázie

Musíte detskú izbu urobiť takú, aby sa dieťa chcelo v nej hrať. Hranie vo svojej izbe by malo byť pre dieťa „dobrodružstvo“. To sa dá urobiť rôznymi technikami. Nieto, že kupujete dieťaťu tie správne hračky, i priestor okolo nich musí byť pre ne podnetný. Kupujte deťom zvláštny a kreatívny nábytok, ktorý podporuje ich fantáziu a umožní sa im hrať novým spôsobom.

Zvláštne typy nábytku

Tomu môže dopomôcť i výber nábytku. Mali by to byť kvalitné nábytky, aby sa deti nezranili. Taktiež by bolo dobré, keby nábytok dopomohol k tomu, aby otváral celý priestor- takzvane, aby izbu neprepchával ale naopak, robil izbu opticky väčšou. No nie len opticky, ale i prakticky: nábytok treba v prvom rade riešiť taký, ktorý ponechá dosť veľa priestoru na hranie. Žiadne dieťa nebude chcieť pobývať dlhšie v izbe ako je nutné, ak sa tam bude cítiť stiesnene. Staré nábytky bývali kedysi veľmi ťažké a nespratné a odrezali z miestnosti priveľa priestoru. Dnešné nábytky už nie sú len všedný kus dreva ako kedysi. Dnešné nábytky sú orientované práve pre deti – sú také, ktoré sa im páčia a ktoré budú milovať. Nábytok pri tom musí zodpovedať určitému štandardu – musí byť pevný, stabilný a pre dieťa nejakým spôsobom zaujímavý. Mal by ho podnecovať k hre a skúmaniu. A takých je hneď niekoľko.

sourozenci

Ktoré dieťa napríklad netúžilo po poschodovej posteli? Nielenže majú z postele krásny výhľad na celú izbu, ušetrí to v izbe i priestor a dodá zvláštny ráz. Tu sa môžu deti hrať na horolezcov, pirátov, či zvieratá – posteľ sa tým stane loďou, strmou horou, levou skalou, tektonickou sopkou atď. Poschodová posteľ je ten ideálny kus nábytku do detskej izby! Vaše dieťa ho bude určite milovať! Dajte deťom čo im prospeje!

Nezaradené