Nový matrac ako prevencia zdravého spánku

Dôležitú súčasť postele a teda nášho pohodlia, ale najmä spánku tvorí matrac. A jeho kvalita, stav a životnosť sa podpisujú tiež pod to, do akej miery sa v noci kvalitne prespíme a v akej kondícii sa ráno prebúdzame. A to z ako z fyzického hľadiska (s alebo bez bolestí hlavy, chrbtice a kĺbov), tak aj z hľadiska našej rannej nálady a toho, ako sme pripravení začať svoj nový deň. A nielen to. Z pravidelne nekvalitného spánku sa následne odvíjajú aj rôzne zdravotné problémy.

Žena, vankúš

Preto ak si chcete zabezpečiť kvalitný spánok, kvalitné a vhodne vybrané matrace sú základom. Pokiaľ je ten váš už starý, možno preležaný a slúži vám už veľa rokov (a stráca svoje kvality), je zrejme najvyšší čas porozhliadnuť sa po nejakom novom. Pre dosiahnutie pohodlia a zdravého spánku totiž nemusí byť dôležité kupovať novú posteľ, ale vytúžený efekt dokáže priniesť práve obmena matraca.

  • S novým matracom od renomovaného predajcu by mala prísť aj zodpovedajúca kvalita.

Potom tiež fakt, že na novom produkte ešte nestihli vzniknúť preležaniny a oceniteľné bude určite tiež hygienické hľadisko- súčasťou tejto novej súčasti nebudú usadeniny potu a ani nahromadených baktérií tak, ako to spravidla býva v prípade už dlhodobo používaných matracov.

  • Vybrať sa pritom dajú tie s pamäťovou penou alebo aj tie s antibakteriálnymi a protialergickými vlastnosťami.

Dievča, relax, sluchadlá

Prečo je kvalitný a vhodne zvolený matrac taký dôležitý?

Odpoveď nám dá podstata dôležitosti zdravého a nerušeného spánku- pri ktorom pravidelne dochádza k regenerácii tela aj mysle. Uvoľňujú sa pri ňom myšlienky a vzniká duševná rovnováha (čo má za následok snívanie), pričom pri spánku sa takisto regeneruje telo- organizmus, ale tiež svalstvo, kĺby a chrbtica.

S pribúdajúcim vekom má však nás spánok tendenciu byť menej kvalitný, menej hlboký a budú sa zvyšovať naše nároky na komfort, ktorého dôležitú súčasť tvorí práve matrac.

Nezaradené