Ďalší šperk šperkov od Bugatti » La Voiture Noire navrhované podľa legendy

Bugatti vystavil nový hypercar, ktorý bol jedným z najočakávanejších modelových debutov na tohtoročnom autosalóne v Ženeve. A teraz môžeme konečne odhaliť to, čo francúzska automobilka pripravovala: „La Voiture Noire“, vyrobeného iba pre jedného zákazníka. Veľkolepá oslava 110. výročie automobilky a dielňu pre karosériu naozaj sa vydarila.

bugatti
 
Základ nového modelu dával Chiron a štýlový dizajn špeciálneho automobilu s modernou interpretáciou kultového typu SC Atlantic . Je to ako sviatok pre oči. La Voiture Noire má predĺženú prednú časť, rozlišovaciu C-linku Bugatti a plynulé konštrukčné čiary. Medzi ďalšie výrazné dizajnové prvky patria nárazníky, ktoré sa hladko integrujú do karosérie a čelné sklo, ktorej krivky zasahujú do okien po stranách ako zorné pole prilby.
 
Každá súčasť je jednotlivo ručne vyrobená, telo z uhlíkových vlákien má hlboký čierny lesk prerušený len ultrajemnou vláknovou štruktúrou. Je to perfektne spracovaný materiál. Vysvetlil návrhár Bugatti Etienne Salomé. Design je natoľko dokonalý, že sa zdá akoby nebolo nič, čo by mohli zlepšiť.
 
V novej generácie Bugatti sa bije ikonický 8-litrový, 16-valcový quad-turbo motor. Motor produkuje 1479 koní a krútiaci moment 1599,87 Nm. Motor pochádza z Chiron resp. Diva a umožňuje dosiahnuť 0-100 kmh za približne 2,5 sekundy a má elektronicky obmedzenú maximálnu rýchlosť 420 km/h. Uvidíme co s týmto agregátom dokáže tohtoročný model.

auto
 
Ak ste si trúfali kúpit La Voiture Noire, obávam sa, že nemáte šťastie, pretože jediný exemplár, ktorý bol vyrobený patrí „nadšencovi Bugatti“. Predchádzajúce správy naznačujú, že patrí bývalému predsedovi koncernu Volkswagen Dr. Ferdinandovi Piëchovi.
 
Spoločnosti Bugatti uviedla aj cenu. Podľa nich majiteľ zaplatil 11 miliónov eur pred zdanením (približne 12,4 milióna dolárov). To znamená, že po zdanení je to 16,7 milióna eur (18 milión dolárov), čím sa stáva najdrahším novým vozidlom, ktoré sa kedy predalo.
 
Auto je inšpirované pôvodným „la Voiture Noire“ typovým označením T57 SC Atlantic, najznámejším dielom Jean Bugattiho. Bola to druhá séria zo štyroch Atlantikov vyrábaných v rokoch 1936 až 1938. Je charakterizovaná chrbtovým ševom prechádzajúcim od závesu v rozdelenom kryte až po zadný koniec. Tri Atlantidy sú stále známe, ale la Voiture Noire chýbala už viac ako 80 rokov.
 
Stephan Winkelmann:
„Bugatti vzbudzuje vášne a emócie po celom svete a zákazníci očakávajú, že budeme neustále prekvapovať a zvyšovať hranicu ich fantázie. S La Voiture Noire naša automobilka ukázala, čoho Bugatti je schopný. “

Nezaradené