Bizarné zvieratá na Zemi

Ríša zvierat je pre nás stále nie kompletná. Hľadiac na to, že obrovská časť oceánu je stále nepreskúmaná. A ani samotní vedci nedokážu povedať, koľko živočíchov sa nachádza v hlbinách alebo čo tam na nás čaká.
Avšak to, o čom už vieme a čo chodí spoločne s nami po tejto Zemi nás stále neprestáva prekvapovať svojou krásou, nebezpečím alebo životom. Tieto zvieratá určite dosiahli obdiv niekoľko stoviek ľudí.

ryba

Modrý drak – Glaucus atlanticus
Mäkkýš, ktorý žije v oceáne. Nie je to len taký obyčajný mäkkýš. Dorastá do veľkosti 3 centimetrov. Jeho celé telo je sfarbené do odtieňov modrej a bielej. Jeho telo obsahuje jed, ktorý by nám po dotyku vedel spraviť nie veľmi príjemné rany.
Má 3 páry končatín. Na každom z nich sú chápadla, ktoré mu umožňujú pohyb. Pláva obratne po bruškách chápadiel na hladine oceánov.
Živí sa inými drobnými živočíchmi. Ale aj na nich má vybraný vkus. Ide o také drobné živočíchy, ktoré sa nedokážu chovať a rozmnožovať v zajatí. 
Axolotl mexický

Obojživelník, ktorý žije v Mexických jazerách. V dnešnej dobe sú chránený zákonom. Ešte pred rokom 2010 sa predávali v Mexiku k jedlu.
Vyčnieva hlavne tým, že aj v dospelosti môžu vyzerať ako larvy (neprejdú metamorfózou – ich telo nemusí zmeniť farbu či tvar). Axolotl môže zmeniť svoj vzhľad, presnejšie svoje sfarbenie, podľa prostredia, v ktorom žije pre lepšiu kamufláž.

orchiej

Z hlavy mu vyčnievajú vonkajšie žiabre, háčikovité. Používa ich na dýchanie. Jeho končatiny, majú veľkú regeneračnú schopnosť. Dožívajú sa až 25 či viac rokov.
Veľkrab japonský
Ak má niekto fóbiu z pavúkov, tak určite ho nepoteší správa, že existuje krab, ktorý vyzerá ako pavúk a môže merať od jedného konca končatiny k druhému až 3,5 metra. Vyskytuje sa výhradne pri pobreží Japonska, kde je považovaný za delikatesu.

Chytiť ho však nie je jednoduché, keďže jeho maskovanie spočíva v tom, že má končatiny rovnako ako aj pancier pokryté rastlinami z oceánu, a tak splýva dokonalo s prostredím.
Môže sa dožiť až 100 rokov. Okrem toho, že má 4 páry nôh má aj pár klepiet, ktoré používa na jedenie. Živými sa mŕtvymi telami živočíchov alebo mäkkýšmi.
 
Ústonôžky
Nádherne sfarbená kreveta. To však nie je všetko. Táto kreveta je dokonalý predátor v oceánoch. Obeti alebo svojej koristi dokážu dať nie moc príjemnú ránu. Ostatné živočíchy dokážu vďaka takej sile od mŕštiť dosť ďaleko od seba.
K jeho loveckým schopnostiam sa musí pripočítať aj zrak. Môžu vidieť do všetkých smerov na raz a dokonca aj o niekoľko viac farebných škál ako ľudia.

Nezaradené