Upratujete i v počítači?

Mnohých z nás ani nenapadne popri bežnom sobotnom upratovaní domácnosti sadnúť si za počítač a začať robiť poriadok i tam. V ňom predsa nikto nevidí neporiadok a ani nám nijak veľmi neprekáža pretože nás neobťažuje tak ako odpadky a chaos v byte. Predsa len, keď niekde uvidíte kopu špinavého oblečenia na zemi, tá vás asi začne iritovať viac ako pár nadbytočných súborov na ploche alebo spam na emaily.

fcb

Je však dôležité čas od času venovať práve usporiadaniu rôznych súborov. Začať by ste mali vytvorením ikoniek podľa názvu, ideálne aj s dátumom ktoré vám pomôže roztriediť položky na sekcie. Vytvorte si napríklad priečinok kde si budete odkladať platby z internetbankingu a označte ho s názvom šeky. Tu budete mať online evidenciu všetkých platieb a určite nadobudnete väčší prehľad o vašich výdavkoch.

Ďalším užitočným priečinkom môže byť cestovanie alebo kultúra. Všetky lístky – či už cestovné doklady, žiadosti o víza ako i lístky do divadla nájdete v jednom okienku. Keďže väčšina z nás trávi za počítačom množstvo času, spravte si toto sedenie príjemným. Vytvorte si ikonky rôznych tvarov a vzorov – napríklad kvietok môže označovať cestovanie, peniaze šeky a podobne.

Veľmi dôležité je i mať prehľad v emailoch. Každodenné množstvo správ najmä reklamného charakteru môže spôsobiť chaos vo vašej stránke. Spravte si pravidelné triedenie pošty a prečítanú alebo nepotrebnú reklamnú poštu priebežne a pravidelne mažte.

počítač

Veľmi zle na vás môže vplývať i množstvo stránok otvorených v prehliadači. Majte otvorené len to čo naozaj potrebujete a nerozptyľujte sa inými kartami.
Okrem vnútorného upratania vecí je dôležité myslieť i na klávesnicu a myšku s ktorými prichádzate najviac do kontaktu. Pravidelne ich vytrepte od malých špiniek a prachu a dezinfikujte ich prípravkami nato určenými. Toto všetko vám spríjemní ale i zefektívni čas ktorý strávite za týmito malými pomocníkmi.

Nezaradené