Ako vybrať víkendový pobyt?

Nie každý má sen o tom, že pôjde na týždeň k moru. Veľmi veľa ľuďom úplne stačí víkend v Tatrách, kde si užijú aspoň trochu romantiky. Aj to je niečo, čo ľudí naozaj baví. Nemusia ani chodiť celý víkend po horách, jednoducho si chcú oddýchnuť s pekným výhľadom a najesť sa tradičnej slovenskej kuchyne. Aj tu však existuje veľmi veľa pravidiel, kedy by ste si mali dávať pozor na to, čo kupujete a čo vyberáte. Nechcete sa predsa nechať oklamať peknými fotkami, ako to veľmi často býva práve pri slovenských hoteloch v Tatrách. Dávajte si na to pozor, inak sa môže stať z vášho víkendového pobytu hotová nočná mora.

chatička

Vyberajte si hotely, ktoré sú nové.
Hviezdičky sa možno hotelu za niečo priraďujú, to však neznamená, že ich aj kontrolujú. Ak mal niektorý hotel štyri hviezdičky pred dvadsiatimi rokmi, neznamená to, že by si ich zaslúžil aj teraz. Určite je lepšie, keď si vyberiete nový hotel s aktuálnymi fotografiami. Vtedy si môžete byť takmer na sto percent istý, že idete na víkend niekam, kde to bude vyzerať presne tak ako na obrázku. Pri starších hoteloch nemusia byť informácie aktuálne a fotografie môžu mať už dávno po záručnej dobe. Vtedy prídete niekam, kde to už dávno prekročilo prah svojej slávy.

moře

Čítajte si recenzie
Hoci mnohí ľudia v recenziách nerobia nič iné, len sa vyjadrujú nevhodne, možno priam hnusne, občas nie je na škodu si niektoré z nich prečítať. Hlavne vtedy, keď chcete vedieť niečo autentické. Dozviete sa, aká je strava či bol hotel čistý a či je personál milý. Musíte sa pozerať aj na recenzie, aj keď samozrejme nenecháte jednu negatívnu, aby vyhrala. Keď však tie negatívne prevažujú, asi vám je úplne jasné, kam to bude smerovať, no nie? V takomto prípade si môžete byť istý tým, že asi neurobíte dobre, keď si rezervujete izbu v takomto hotely. Dajte však aj na váš inštinkt.

Nezaradené