Ako si vybrať ubytovanie

Príjemné, čisté a pohodlné ubytovanie tvorí jeden zo základných kameňov úspešnej dovolenky. Počas celého roka zažívame stresujúce situácie a niekedy sa takmer ani nezastavíme. Je preto dôležité dopriať si zaslúžený oddych na úrovni.

Dole nájdete niekoľko tipov, ako sa vyhnúť sklamaniu a stráviť na hoteli, či priváte príjemné chvíle

ručník u bazénu

Recenzie:

Dopredu si ujasnite o aký typ ubytovania máte záujem a pozrite si ponuky. Zvýšenú pozornosť venujte názorom ľudí, ktorí v danej budove už bývali a podelili sa o skúsenosti. Oficiálny popis hotela, či privátu môže byť vábivý, no aj klamný. Dostupné recenzie vám pomôžu zvážiť, či sa o ubytovanie máte ďalej zaujímať, alebo radšej hľadať inde. Tieto recenzie sú obzvlášť užitočné, ak musíte dopredu vyplatiť zálohu, či zaplatiť za celý pobyt bez toho, aby ste mali šancu ubytovanie vidieť naživo.

Okolie:

Keď už ste na mieste, dobre si popozerajte okolie. Upravené záhony a trávnik, pozametané a udržiavané chodníky, či čisté a prázdne smetné koše svedčia o zodpovednom prístupe personálu. Naopak, zápach a neporiadok značí, že daný hotel, alebo privát by ste mali čo najskôr opustiť a hľadať inde.

Kúpeľňa a toaleta:

Zvýšenú pozornosť venujte kúpeľni a toalete. Pokiaľ je všetko čisté a očividne práve vyčistené, je to dobrý znak. Udržiavané zariadenie a viditeľne moderné a nové prvky sú ďalším plusom. Naopak, nečistota, dokonca pleseň, alebo popraskané a popadané kachličky sú jasným znakom, že by ste sa mali otočiť na päte a odísť. Pokiaľ v takomto stave udržujú kúpeľne pre zákazníkov, predstavte si, v akom stave je kuchyňa …

večerní hladina moře

Personál:

Hneď ako vkročíte do hotela, či privátu, všímajte si správanie sa personálu a domácich. Rozhodne by nemali pôsobiť zanedbane a neupravene. Rovnako by mali mať slušné vystupovanie na úrovni, byť priateľskí a ochotní.

Nezaradené