Zmeňte svoj domov pomocou tapiet

Ak sa vám zdá váš domov akosi nudný a hľadáte zmenu, no nechcete kupovať nový nábytok, prestavovať, či renovovať, tapety môžu byť to pravé pre vás. Opäť sa stávajú veľmi módne a oproti nudným jednofarebným stenám ich máte na výber tisícky v rôznych dizajnoch.

ložnice

V prípade, že siahnete po pestrofarebných motívoch, môžete tapety kombinovať so stenami, ktoré budú len vymaľované. Naopak pri jednoduchých vzoroch, alebo farbách, nimi môžete vytapetovať celý priestor. Na trhu je tak veľký výber tapiet, že ich iste budete vedieť prispôsobiť celkovému vizuálu izby. Pri správanom bodovom osvetlení, alebo LED svietidlách dosiahnete naozaj očarujúci výsledok

Niekedy je tapeta sama o sebe umeleckým dielom a inokedy ju môžete prispôsobiť svojmu obľúbenému obrazu, alebo knihovni plnej kníh z antikvariátu. V detskej izbe využijete rozprávkové motívy tapiet, v spálni ornamenty, v obývačke kvetovaný vzor a v kuchyni napríklad tapety s obrázkami byliniek. Nebojte sa aj kombinácií viacerých tapiet. Na dominantnú stenu môžete umiestniť výrazné vzory a na bočné steny niečo jednoduchšie. Môžete využiť aj svoju kreativitu a navrhnúť si svoj vlastný motív, ktorý vám firmy radi vyrobia. Výhodou tapiet je aj to, že priestor vďaka nim vyzerá plnšie a útulnejšie. Ak chcete priestor opticky zväčšiť, obstarajte si tapety svetlé s jemnou textúrou.

postel

Hlavne v kuchyni využijete praktickosť tapety. Na výber je veľa typov umývateľných, ktoré sa skvelo udržujú na miestach, kde môže prísť k prskaniu pri varení, či príprave jedál. Tapety s plastovým povrchom sú veľmi odolné a môžete ich umiestniť aj na miestach, ktoré sú namáhané. Nemusíte sa báť, že sa roztrhnú, alebo ošúchajú. Možno by ste neverili, ale aj kúpeľňa je priestorom, kde ich môžete využiť. Do takýchto miestnosťí si treba kúpiť tapety z buničiny, alebo vinylové. Nebojte sa ani samotného tapetovania. Skoro všetky tapety sa dajú kúpiť ako samolepiace a nemusíte sa tak trápiť nanášaním lepidla a čakaním kedy tapeta uschne. Buničinové tapety sa nanášajú na stenu, ktorá je potretá lepidlom a preto ich aplikáciu bez problémov zvládne každý. Nezabúdajte aj na správne vymeranie stien, aby sa nestalo, že vám pri konci tapetovania bude kus chýbať.

Nezaradené