S novou technológiou na cestách


Pri napadnutom snehu to môže byť na cestách veľký problém. Môže sa stať že zapadnete a už len čakať kým Vás niekto vytiahne. Teraz však tomu môže byť koniec. Stať sa postaral k tomu aby nová technológia urobila všetko preto aby ste tento problém už nikdy nemali. No pozor , bude len na určitých častiach Slovenska.
 označení pneumatik
»        Ide o nové sypače ktoré sa majú postarať o to aby bol sneh z ciest ochrnutý. Päť sypačov by malo byť na úseku diaľnic a rýchlostných cestách teda v okolí Zvolena , Kysuce , Žilina , Brodne, Trenčín a v Martine .
 
Zvyšné sypače budú v okolí Bánoviec nad Bebravou na obchvate , v Dubenej Skale na smer Turany.. To je však všetko pekne , ale problém nie je v technike ale skôr v ľuďoch teda presnejšie povedané v našich cestároch.
 
»        My ich však nemôžeme kritizovať. Jednak môžu mať plné ruky práce na iných cestách a nestíhajú odrhnúť ostatné cesty . Nech máme moderné stroje akékoľvek , musí ich niekto ovládať. Avšak práca cestárov môže byť niekedy náročná, a preto máme niektoré cesty neohrnuté.
 
Vráťme sa späť ale ku novým technológiám ktoré náš štát zakúpil. Mali by byť účinnejšie pretože majú lepšiu hydrauliku  , vďaka ktorej majú možnosť lepšiu pracovať so snehovou radlicou  ktorá má 5 metrov šírky. Objem posýpača má 8 m kubických a objem soľných sypačov má 2500 litrov. Čiže sme vybavený , najmodernejšou technológiu ktorá sa má postarať o to aby boli z cesty odstránený sneh a zároveň aby boli cesty posypané.
 stopy ve sněhu
»        Avšak ako som už spomínal budú využívané na niektorých rýchlostných a diaľničných cestách a cestách prvej triedy. Na ostatných cestách však môžeme len dúfať že nenechajú cestári vodičov štichu a pomôžu nám. V prípade ak by sme sa pomoci od cestárov nedočkali musíme si poradiť sami. Dobrou radou je aby ste v zimnom období použili zimné pneumatiky a samozrejme vždy pri zľadovatených cestách dodržiavali rýchlosť.

Nezaradené