Meniť prostredie celoročne je možné s mobilným domom

S termínom „mobilný dom“ sa môžeme v súčasnosti stretávať veľmi často, najfrekventovanejšie ho používame prevažne v letných mesiacoch, keď prichádza čas dovoleniek a cestovania, keďže mobilheim je akýmsi kompromisom medzi karavanom a rodinným domom. S ním sa dostanete takmer kamkoľvek.

Proces výstavby rodinného domu

V USA sa pred 80-timi rokmi začala výroba mobilných domov a tamojší obyvatelia ich milujú dodnes. Najčastejšie Mobilný dom Sunsseker Rhodos GR44 Euro-mobilnedomy ich využívajú na bývanie, no sú vhodné aj na zriadenie rozličných obchodných prevádzok, pojazdných predajní ako je fast food a podobne. Skvelo sa hodia aj ako kancelárske priestory či ubytovacie zariadenia, ktoré ak premiestnite do iného prostredia, môžete prenajímať počas sezóny a vždy bude originálne.

Mobilheimy sú známe svojou úspornosťou a nízkymi nákladmi na energie, a hoci sú primárne vyrábané na sezónne bývanie, je možné užívať ich aj celoročne, ak ich zrevitalizujete, teda zateplíte a nainštalujete kúrenie na tuhé palivo. Ponúkané mobilné domy sú kompletne vybavené a zariadené na okamžité využívanie, nachádza sa v nich kuchyňa so spotrebičmi, obývacia izba, v ktorej je už umiestnená rozkladacia sedačka, spálňa, moderný sprchový kút a toaleta.

Kolesá pod dom a môžete vyraziť

Predajcovia majú v ponuke viacero typov mobilných domov, jedným z nich je Sunsseker Rhodos GR44. Pod týmto názvom sa ukrýva sezónny domček s jediným vstupom. Jeho interiér výrobca ladiť do príjemných svetlých farieb, ktoré pôsobia veľmi čisto a útulne. Rozmer domčeka je 8,3mx3,0m, má dve izby a kuchyňu, v obývacej izbe je k dispozícii sedačka s úložným priestorom v tvare „U“, úložné priestory nájdete aj v jedálenskom kúte, nachádza sa tam aj polohovateľný stôl, ktorý sa dá znížiť, a tým vznikne priestor na spanie. Príprava jedla je možná v priestrannej kuchyni s množstvom odkladacieho priestoru, vyspať sa dá v spálni na manželskom lôžku, na celú šírku steny je tam umiestnená skriňa a tiež toaletný stolík. V dome nechýba ani kúpeľňa so sprchovým kútom, umývadlom a WC.