Menič napätia z 24V na 230V

Pre väčšinu ľudí je pojem menič napätia neznámy. Veľa ľudí, ktorí sa nezaujímajú o technológie a možné príslušenstvo do automobilu menič napätia nepoznajú, no rozhodne by mali. Ide totiž o veľmi múdry vynález, ktorí dokáže vyriešiť aj problémy každodenného života, ktoré zažíva každý z nás. Spýtajte sa sami seba, stalo sa vám už niekedy, že ste súrne potrebovali v dodávke zástrčku, či už na nabitie mobilného telefónu alebo na použitie elektrospotrebiča pri dlhších cestách? Chodíte kempovať a chýba vám ráno teplá káva či čaj? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali áno, určite sa vám zídu informácie práve o meniči napätia.

me036-menic-napaetia-24-12v-30a

V skratke, ide teda o prístroj, ktorého úlohou je premeniť palubné napätie automobilu na to klasické, čo nájdeme v zástrčkách. Premení teda napätie 24V na 230V. Ak budeme mať v dodávke napätie 230V, umožní nám to využívať auto ako elektrický zdroj, a v kľude môžeme využívať nabíjanie spotrebičov. Ide o malé zariadenie asi vo veľkosti 30x30cm, no nájdete ho aj v menších a väčších rozmeroch. Existuje niekoľko typov meničov, ktoré sa líšia ako cenou, tak aj veľkosťou či kvalitou a výkonom. Ak ste však len bežný užívateľ a menič chcete využívať len na občasné nabíjanie či používanie menších spotrebičov, bude vám určite stačiť aj lacnejší variant. Cenovo sa pohybujú v rozpätí od 12 eur do niekoľko stoviek eur (tie najdrahšie však využívajú len tí najnáročnejší spotrebitelia).

_vyr_311

Ak by ste sa báli, že je tento prístroj príliš komplikovaný a môže vám narobiť viac škody ako osohu, mýlite sa. Menič napätia 24V 220V Menič napätia je chránený pred prehriatím, pred možným skratom, hlbokým vybitím či prepólovaním. Nezabudnite si ale pred jeho používaním dobre prečítať návod, čím sa vyhnete rôznym problémom.

Tento prístroj má naozaj veľmi dobré využitie, najmä pre tých, čo cestujú veľmi často a dlho alebo majú prácu ako šoféri. Tak neváhajte a uľahčite si život!