Diéta vás nesmie týrať- musíte sa jej vedieť prispôsobiť

Veľa ľudí si možno doteraz myslí, že zdravé stravovanie a štíhla línia sa dajú dosiahnuť len návykmi v stravovaní, ktoré budú namáhavé a nebudú im vyhovovať. Teda že pri snahe uchovať si vysnívanú hmotnosť a zdravú kondíciu musia podstupovať len samé odriekania a v podstate sa týrať. Čo ale vôbec nie je pravda. Samozrejme, existujú určité hranice, ale ak do nejakej diéty vstupujete s tým, že vám je proti srsti, tak si predstavte, že ju budete dodržiavať dlhodobo- nemôže to fungovať.

Musíte pristúpiť na typ stravovania, s ktorým sa budete môcť stotožniť a vytvoriť si na neho návyk. Určite existujú zdravé stravovacie návyky, ktoré vám budú viac sympatické, než iné, stačí sa napríklad pozrieť ako si zostaviť jedálniček.

mäso, proteíny

Sú napríklad diéty, ktoré vo veľmi prísnej miere vylučujú sacharidy, prípadne iné živiny a pre niekoho síce môžu byť naozaj efektívne, druhí však zásady nízkosacharidovej diéty skrátka nedokážu dodržať ani jeden týždeň, či majú napríklad odpor k živočíšnym produktom.

Niekto sa zasa možno viac, než na percentuálny príjem sacharidov, tukov a bielkovín orientuje na počítanie kalórií a vyhovuje mu táto cesta, zatiaľ čo iného by počítanie kalórií mohlo zmiasť, stratil by sa v ňom a nevydržal by to.

meter, zdravá strava

Ak to teda s tou ktorou diétou myslíte vážne, je vhodné si vopred rozmyslieť, do čoho si trúfate ísť, respektíve ktorému typu stravovania a diéty by ste sa vedeli najviac prispôsobiť z dlhodobého hľadiska. Prípadne sa nechať inšpirovať nejakým prirodzene zdravým jedálnym lístkom, ktorý bol uvedený vyššie.

Je veľmi dôležité a zásadné, poznať sa. Poznať konkrétne svoje telo a to, ako funguje. Aké potraviny prijíma dobre, s ktorými má naopak problém. Po ktorom type stravy sa cítite fit a naopak, ktoré vám spôsobujú ťažkosti. Toto sú dôležité faktory a treba mať na mysli, že nie každá diéta je teda rovnako vhodná a účinná pre každého.