Diéta vás nesmie týrať- musíte sa jej vedieť prispôsobiť

Veľa ľudí si možno doteraz myslí, že zdravé stravovanie a štíhla línia sa dajú dosiahnuť len návykmi v stravovaní, ktoré budú namáhavé a nebudú im vyhovovať. Teda že pri snahe uchovať si vysnívanú hmotnosť a zdravú kondíciu musia podstupovať len samé odriekania a v podstate sa týrať. Čo ale vôbec nie je pravda. Samozrejme, existujú určité hranice, ale ak do nejakej diéty vstupujete s tým, že vám je proti srsti, tak si predstavte, že ju budete dodržiavať dlhodobo- nemôže to fungovať.

Musíte pristúpiť na typ stravovania, s ktorým sa budete môcť stotožniť a vytvoriť si na neho návyk. Určite existujú zdravé stravovacie návyky, ktoré vám budú viac sympatické, než iné, stačí sa napríklad pozrieť ako si zostaviť jedálniček https://www.juliacizova.sk/zdravy-jedalnicek/.

mäso, proteíny

Sú napríklad diéty, ktoré vo veľmi prísnej miere vylučujú sacharidy, prípadne iné živiny a pre niekoho síce môžu byť naozaj efektívne, druhí však zásady nízkosacharidovej diéty skrátka nedokážu dodržať ani jeden týždeň, či majú napríklad odpor k živočíšnym produktom.

Niekto sa zasa možno viac, než na percentuálny príjem sacharidov, tukov a bielkovín orientuje na počítanie kalórií a vyhovuje mu táto cesta, zatiaľ čo iného by počítanie kalórií mohlo zmiasť, stratil by sa v ňom a nevydržal by to.

meter, zdravá strava

Ak to teda s tou ktorou diétou myslíte vážne, je vhodné si vopred rozmyslieť, do čoho si trúfate ísť, respektíve ktorému typu stravovania a diéty by ste sa vedeli najviac prispôsobiť z dlhodobého hľadiska. Prípadne sa nechať inšpirovať nejakým prirodzene zdravým jedálnym lístkom, ktorý bol uvedený vyššie.

Je veľmi dôležité a zásadné, poznať sa. Poznať konkrétne svoje telo a to, ako funguje. Aké potraviny prijíma dobre, s ktorými má naopak problém. Po ktorom type stravy sa cítite fit a naopak, ktoré vám spôsobujú ťažkosti. Toto sú dôležité faktory a treba mať na mysli, že nie každá diéta je teda rovnako vhodná a účinná pre každého.