Byť single nie je choroba

Povedzme si úprimne, že dnes je to v oblasti vzťahov veľmi komplikované. Vzťahy už nie sú také aké boli v minulosti. Byť dnes „single“ je taktiež považované za niečo zvláštne. Jednoducho je neprípustné nebyť v dnešnej dobe vo vzťahu. Ale veď byť single nie je žiadna choroba. Je to úplne normálne a prirodzené, to len dnešná doba vytvára tlak na ľudí, ktorý sú bez partnera. Vytvára pocit, že to je niečo nenormálne a mali by sme to zmeniť.

srdce

Internet je plný zoznamovacích portálov, ktoré nám naznačujú, že by sme určite nemali byť nezadaný. Pritom to vôbec nie je tak! Je prirodzené ak sme chvíľu sami. Ľudia majú tendenciu utekať zo vzťahu do vzťahu a to nie je dobré. Hľadajú oporu alebo niekoho s kým by trávili svoj čas a nevedia si predstaviť byť sami. Takéto správanie však nie je správne. Vzťah je predsa o láske, porozumení a dôvere. Prichádza vtedy, keď to najmenej čakáme a nevieme to ovplyvniť.

Byť sám je síce trochu desivé, no je to dobré pre to aby sme sa naučili spoľahnúť sa sami na seba a nebyť na nikom závislý. Je to priestor kedy sa môžeme sústrediť na svoje záľuby a kedy jednoducho nemáme pri sebe partnera. Čas môžeme tráviť častejšie s priateľmi alebo len tak osamote z dobrou knihou alebo filmom. Nie je to nič, čo by bolo zvláštne. Je to úplne normálne a nemali by sme dovoliť tlaku spoločnosti aby sme to považovali za niečo zlé.

svoboda

Človek si po vzťahu potrebuje dopriať trochu oddychu, pokoja. Najmä ak bol tento vzťah náročný a vnútorne nás oslabil. Po istom čase strávenom osamote, si potom ten ďalší oveľa lepšie užijeme a budeme mať dobrý pocit. Vedieť byť chvíľu osamote je správne a máme čas na to utriediť si myšlienky. Je to normálne obdobie ako každé iné v našom živote. Byť single nie je choroba a tak sa toho nebojte. Ak nie ste vo vzťahu šťastný jednoducho z neho odíďte.

Nezaradené