Bezrámikové displeje mobilných telefónov

Žijeme v dobre, keď bez mobilného telefónu sa nevieme pohnúť ani na krok. Priznajme si to! Málokto z nás sa dnes zaobíde bez tohto skvelého pomocníka v bežnom živote. Mobilný telefón dokáže poskytnúť všetko cez telefonovanie, písanie správ, emailov, fotografovania, nahrávania videí, pripojenie na internet a iné vymoženosti modernej doby.

mobily

Určite ste si všimli, že výrobcovia každým rokom mobilné telefóny zväčšujú a stále narastajú na rozmeroch. To je spojené s veľkými dotykovými displejami, ktoré pomaly pripomínajú tablety. Snáď jedinými výrobcami smartfónov, ktorí majú stále v ponuke mobilné telefóny s uhlopriečkou do 5 ´´ sú kalifornský Apple a japonské Sony. Ostatní výrobcovia stavajú na väčších rozmeroch.

                S väčšími rozmermi prichádzajú na rad otázky ohľadom rámikov displeja mobilného telefónu. Mnoho ľuďom prekážajú a kazia zážitok napríklad pri pozeraní filmov cez mobilný telefón. Určite je to škoda pretože dnešné displeje sú tak dobrého rozlíšenia, ako by ste pozerali na živé objekty pohybujúce sa na v displeji mobilného telefónu.

Preto výrobcovia mobilných telefónov prichádzajú na trh s displejami, ktoré majú stále menšie a tenšie rámiky okolo displejov. Donedávna ešte nebola technológia, ktorá by umožňovala použiť časť displeja ako nosný prvok, ktorý zaisťuje aj funkciu samotného krytu mobilného telefónu. Vývoj ide neustále dopredu a napreduje vo výskume technológií, ktoré ponúkajú už aj takéto možnosti.

samsung

                Za zmienku stoja aj mobilné telefóny, ktoré majú zahnutý displej. Ide o pomerne novú vec, aj keď na internete sa už pred pár rokmi ocitli najprv nejaké prototypy a neskôr aj sériovo vyrábané kúsky. Tie sa však veľmi u ľudí neujali pretože takýto mobilný telefón je ťažko schovať do vrecka nohavíc.
V budúcnosti môžeme teda očakávať, že mobilné telefóny, teda ich predná strana bude pokrytá celá displejom. 

Nezaradené