Ako byť silnou a šťastnou ženou

Pokiaľ nie ste celebrita, alebo manželka bohatého podnikateľa, ktorú v mnohých každodenných veciach niekto zastupuje, Váš deň je určite nabitý povinnosťami od výmyslu sveta. Časy, kedy sa ženy starali o domácnosť, zatiaľ čo ich muži zarábali na živobytie, sú dávno preč. Emancipácia pokročila, preto je dnes samozrejmé, že pracujú aj ženy. K tomu všetkému nám však domáce povinnosti zostali. Pokiaľ máte deti, máte starostí nad hlavu a večer, alebo dokonca až nadránom, padáte unavená a zmorená do postele, želajúc si, aby mal deň aspoň dvakrát toľko hodín.
Ak je toto Váš dennodenný kolotoč, ste veľmi silná. Ale ste šťastná? Pokiaľ áno, prestaňte čítať a ten pocit si plnými dúškami užívajte! No pokiaľ patríte k väčšine žien, ktoré šťastné nie sú, týchto pár rád by Vám mohlo obrátiť život naruby, ak by ste ich správne použili.

balonek

Zvládnite time-management
Nemajte strach porozprávať sa s deťmi, manželom, či priateľom. Snažte sa bez obviňovania, sebaľútosti, hnevu či iných negatívnych emócii vysvetliť, že by ste veľmi ocenili, keby sa začali podieľať na chode domácnosti. Pokiaľ tak urobia, nezabudnite to patrične odmeniť, viete aké sú deti a viete, že muži sú v tomto ako deti. 
Pokiaľ bývate sama, budete sa musieť zamyslieť sama nad sebou. Ste si istá, že všetko neodkladáte až do posledného termínu? Upratujete priebežne, alebo raz za mesiac a zaberie Vám to celý deň? Byť sebakritickou neznamená byť menej silnou či menej sebavedomou, naopak, prinesie Vám to ovocie v podobe lepšieho pocitu zo seba samej.

podnikání

Prestaňte sa porovnávať
Áno, vieme. Z reklamy na Vás vyskakujú žienky domáce s vyčesanými vlasmi, vybielenými zubmi, ako ladne vešajú bielizeň, či striekajú nový antiseptický prostriedok na zväčšeninu baktérie.  Poprípade máte kolegyňu, ktorá stíha variť, prať, žehliť, robiť nadčasy a udržiavať si stabilnú váhu. Všetky tieto veci, bez ohľadu na to, ako skutočné Vám prídu, nie sú reálne. Okrem toho, porovnávaním s inými nikto nikdy nič nedosiahol. Sústreďte sa výlučne na seba a na to, čo na Vás funguje, kedy sa cítite v pohode a šťastná.

nahota

Nebojte sa vypnúť
To, že si vypnete mobil a rozhodnete ukradnúť si hoc celý deň pre seba neznamená, že premeškáte životnú šancu. Prestať sa toho báť je kľúčové a nesmierne oslobodzujúce. Doprajte si domáce welness, alebo dlhý nerušený spánok a budete sa cítiť ako vymenená. A keď sa cítite dobre, ste produktívnejšia, príjemnejšia na ostatných a trápi Vás menej vecí. 

Nezaradené