Spomienky na LAN párty a dobu, kedy sa hrávalo v internetových kaviarňach

Fenomén hrania hier online a jednoduchého prepojenia hráčov z celého sveta je pomerne mladou záležitosťou, veď viacerí zrejme pamätáme na nedávne začiatky z pred circa niečo vyše desiatich rokov, kedy bol tento fenomén ešte len v plienkach a početné skupiny mládeže zapĺňali okolité PC herne či internetové kaviarne, kde hrali medzi sebou v jednej miestnosti pomocou pripojenia LAN. Išlo o tzv. LAN párty, kedy ste hrali všetci v jednej miestnosti a vzdialený svet bol tabu. Dnes má podoba hrania hier cez internet trochu kvalitnejšiu formu, väčšina mládeže má doma výkonné počítače, najnovšie hry a nič im nebráni v tom, aby sa z pohodlia svojho domova pripojili k hráčom, ktorí sú vzdialení obrovské množstvo kilometrov. Ale túto revolúciu odštartovali práve počítačové hry, ktoré bývali hitom okolitých kaviarní a v tomto článku si ich pripomenieme.

monitor

  • Je možné, že pokiaľ dnes máte okolo 25-30 rokov, túto dobu, tieto LAN párty a tieto tituly si veľmi dobre pamätáte, pričom vás zahreje pocit nostalgie.

Counter Strike 1.6 je spomedzi všetkých PC legiend a spomienok na LAN párty asi najstálejšia, nakoľko sme najviac času a to väčšina z nás strávili práve pri nej. Titul Counter Strike je dokonca aktuálny a populárny i dodnes, ale práve verzia 1.6 zostane pamätnou. No treba dodať, že novšia verzia z roku 2012- CS: Global Ofensive si získala ešte vyšší počet hráčov. Každopádne práve „CSko“ sa radilo k prioritným dôvodom k usporiadaniu celosvetových, ale aj okolitých turnajov, nevraviac o pravidelnom „voľnom“ hraní s kamarátmi.

kabel

Call of Duty 2bol PC hrou z vojnového prostredia. Opäť poskytovala hráčom možnosť spolupráce alebo vzájomných súbojov a tento titul určite patril k tým, svojho času najnavštevovanejším, pričom aj napriek novším verziám jeho servery ešte nezívajú  prázdnotou ani dnes. Vždy sa tu nájdu ľudia ako my, ktorí s týmto titulom vyrastali v podobných „kaviarenských“ podmienkach.

Nezaradené