Prečo je onyx tá správna voľba pre váš interiér.

Použitie kameňa pri zariaďovaní interiéru, najmä kameňa vcelku exotického akým je onyx, na to nie sme v klasických domácnostiach veľmi zvyknutí. Áno, treba mať trochu viac odvahy pre experimentovanie a najmä veľa kreativity. Kameň sa bežne používa pri obkladoch stien, kúpeľní, podláh, kuchynskej linky. Na to sa ale používajú tradičné druhy kameňov ako mramor, pieskovec, žula. Onyx je niečo, čo nevidíme až tak často. Pritom mať onyx doma, je to najlepšie, čo pre vašu domácnosť môžete urobiť. Onyx je zaujímavý tým, že v podstate každý jeden kus je výnimočný. Jeho farba, štruktúra, či vzor je totiž veľmi rozmanitý. Onyx nájdeme v širokej variácii farieb, od čiernej, po zelenú, bielu, pri prímesiach železa aj medovožltú, hnedú.

Onyx

V prírode sa onyx vyskytuje v oblastiach vápencových alebo aragonitových jaskýň, termálnych prameňov. Keď voda kvapká z kvapľov, zanecháva za sebou uhličitan vápenatý a ten spôsobuje rôzne farebné textúry. Onyx v domácnostiach nájde viaceré uplatnenia. Keďže je to viac menej krehký materiál, na rozdiel od iných kameňov, ako mramor, či žula nie je až tak odolný mechanickému poškodeniu.

Onyx2

Preto sú onyxové dosky pri spracovaní spevňované a podlepované špeciálnou sieťkou alebo sklolaminátom. Použite teda onyx skôr ako dekoračný prvok napríklad na obklad stien, krbov, svietidiel, konferenčných stolíkov a iných plôch, ktoré nie sú veľmi namáhané. Skúste onyx ešte viac zvýrazniť tým, že ho podsvietite. Tento kameň totiž dokáže prepúšťať svetlo a tým sa ešte viac zvýrazní jeho farba a štruktúra. Nebojte sa onyxu, vaša obývačka, kúpeľňa, či iná miestnosť vďaka nemu dostane nádych luxusu a exotiky. Netreba sa tiež báť, že tento kameň nikde nezoženiete, každé správne kamenárstvo onyx zaručene vlastní vo svojej ponuke. Je to skrátka investícia, ktorá sa vám vyplatí.