Aj sklo vás udrží v teple

Zariaďovanie nášho domu sme zverili do rúk profesionálneho dizajnéra. Išlo o staršiu stavbu, ktorá bola veľmi lacná, a preto sme si mohli dovoliť zainvestovať do takejto srandičky. Keď dotyčný pán prišiel s prvým návrhom toho, ako by mohol náš dom vyzerať, boli sme viac než spokojní, no nejaké tie pochybnosti sa predsa len našli. Polovicu domu totiž navrhol v sklenenom prevedení. Nehovorím, že by sa nám sklo nepáčilo, práve naopak, boli sme z neho nadšení, no keď sme si predstavili tie pálky za kúrenie, neboli sme úplne rozhodnutí, či do niečoho takého ísť. Nakoniec sme sa však nechali presvedčiť.Biele vchodové dvere so sklenenou výplňou na rodinnom dome a veľké okná.jpg

O skle by ste mali vedieť niekoľko dôležitých vecí. Tie totiž rozhodujú o tom, či budete v teple a vaše náklady na kúrenie nebudú zvýšené alebo si môžete začať hľadať druhú prácu.

  1. Aby vám kvôli skleneným stenám či veľkým dverám neunikalo teplo, musíte použiť kvalitné a hlavne hrubé sklo. Teda, nejde ani tak o hrúbku ako o množstvo vrstiev. Na steny zo skla alebo nadrozmerné dvere, by sa malo používať, a to minimálne, dvojsklo, ideálne trojsklo.
  2. Nezabudnite na kvalitné tesnenie. My sme pri všetkých posuvných dverách zo skla použili tesnenie Gardaa urobili sme veľmi dobre. Známa chcela ušetriť a túto drobnosť neriešila. Po roku, keď uvidela účty za elektrinu, svoje nepremyslené rozhodnutie zmenila.

Žena muž v kancelárii s veľkou presklenou stenou.jpg

  1. Jedna vec sú kvalitné a dostatočne hrubá sklá z niekoľkých vrstiev a správne tesnenie, vec druhá je to, či budú tieto veci namontované správne. My sme si nechali presklené priečky aj dvere montovať firmou. Pri tesnení sme to však trochu podcenili. Mysleli sme si, že niečo také zvládneme ľavou zadnou. To však nebola pravda. Po prvé, to bola neskutočná babračka. Museli sme to robiť dvaja a aj napriek tomu sme tesnenie neboli schopný narvať medzi dvere. Takže ak v tomto smere by som vám odporučila profíkov. My sme si museli nakoniec zavolať aj my. Navyše, ak bude tesnenie umiestnené nesprávne, bude vám na nič.

Nezaradené